Franek Kimono - strona oficjalna

Menu

Strona Główna
O Franku Kimono
O Piotrze Fronczewskim
O Andrzeju Korzyńskim
Ciekawostki
Słownik Franka Kimono
Dyskografia
Instrumentarium
Teledyski
Galeria
Plakaty
Teksty Piosenek
Fan Arty
MP3
Księga Go¶ci

O Autorze Storny
Moja Kolekcja
Kontakt
Podziękowania
Linki

Newsletter
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie wpisz swój e-mail:

Na imię mi Kuba. Mam 27 lat i mieszkam na Górnym ¦l±sku, a dokładniej mówi±c w Zabrzu. Urodziłem się 6 lat po okresie panowania Franka Kimono na listach przebojów. Sk±d więc u mnie takie niecodzienne zainteresowanie? Franka usłyszałem po raz pierwszy około 1998 roku u mojego kolegi Mariusza. Zaprezentował mi wtedy jeden utwór - "Pola Monola + Coca-Cola". Trochę zapadł mi w pamięć, jednak nie zwróciłem na niego większej uwagi. W 2003 roku, w wakacje, przypomniało mi się o Franku Kimono i załatwiłem sobie płytę. Po kilkukrotnym przesłuchaniu bardzo mi się spodobała. Postanowiłem poszukać jakich¶ informacji na temat Franka w Internecie i tu pojawił się problem - nic nie było. Doszedłem do wniosku, że trzeba założyć własn± stronę. Już pod koniec sierpnia 2003 roku powstała jej pierwsza wersja, która ci±gle ulepszana, do końca maja 2006 była stron± nieoficjaln±. Obecnie, dzięki autoryzacji Andrzeja Korzyńskiego, witryna ma status oficjalnej.

Dzięki Frankowi zacz±łem interesować się sprzętem muzycznym oraz szeroko pojęt± muzyk± lat 80, głównie pop, rock, disco oraz new romantic. Poza tym słucham jeszcze jazzu, muzyki klasycznej, filmowej, elektronicznej oraz metalu (szczególnie black i folk).

Jestem przeciwnikiem wojny gło¶no¶ci (ang. loudness war). Mimo że kolekcjonuję płyty CD, płyty winylowe oraz kasety, na znak protestu nie kupuję nowych edycji, które dotknięte s± t± zł± tendencj±.

Na co dzień studiuję Automatykę i Robotykę na Politechnice ¦l±skiej w Gliwicach. Ponadto amatorsko zajmuję się komputerami, fotografi±, realizacj± dĽwięku, komponowaniem oraz graniem na wszelkich instrumentach klawiszowych. Aby nie obrosn±ć w tłuszcz po wielu godzinach spędzonych nad t± stron±, do¶ć intensywnie jeżdżę na rowerze. Można mnie co miesi±c spotkać na Zabrzańskiej Masie Krytycznej.Franek Kimono - strona oficjalna © 2003-2017 by Kuba P.
Kopiowanie materiałów ze strony bez zgody autora zabronione.
Apel: DJ radiowi i dziennikarze! Podawajcie źródło swoich informacji.
Franek Kimono © 1983-2017 by Andrzej Korzyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.