Franek Kimono - strona oficjalna

Menu

Strona Główna
O Franku Kimono
O Piotrze Fronczewskim
O Andrzeju Korzyńskim
Ciekawostki
Słownik Franka Kimono
Dyskografia
Instrumentarium
Teledyski
Galeria
Plakaty
Teksty Piosenek
Fan Arty
MP3
Księga Go¶ci

O Autorze Storny
Moja Kolekcja
Kontakt
Podziękowania
Linki

Newsletter
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie wpisz swój e-mail:

Na imię mi Kuba. Mam 27 lat i mieszkam na Górnym Śląsku, a dokładniej mówiąc w Zabrzu. Urodziłem się 6 lat po okresie panowania Franka Kimono na listach przebojów. Skąd więc u mnie takie niecodzienne zainteresowanie? Franka usłyszałem po raz pierwszy około 1998 roku u mojego kolegi Mariusza. Zaprezentował mi wtedy jeden utwór - "Pola Monola + Coca-Cola". Trochę zapadł mi w pamięć, jednak nie zwróciłem na niego większej uwagi. W 2003 roku, w wakacje, przypomniało mi się o Franku Kimono i załatwiłem sobie płytę. Po kilkukrotnym przesłuchaniu bardzo mi się spodobała. Postanowiłem poszukać jakichś informacji na temat Franka w Internecie i tu pojawił się problem - nic nie było. Doszedłem do wniosku, że trzeba założyć własną stronę. Już pod koniec sierpnia 2003 roku powstała jej pierwsza wersja, która ciągle ulepszana, do końca maja 2006 była stroną nieoficjalną. Obecnie, dzięki autoryzacji Andrzeja Korzyńskiego, witryna ma status oficjalnej.

Dzięki Frankowi zacząłem interesować się sprzętem muzycznym oraz szeroko pojętą muzyką lat 80, głównie pop, rock, disco oraz new romantic. Poza tym słucham jeszcze jazzu, muzyki klasycznej, filmowej, elektronicznej oraz metalu (szczególnie black i folk).

Jestem przeciwnikiem wojny głośności (ang. loudness war). Mimo że kolekcjonuję płyty CD, płyty winylowe oraz kasety, na znak protestu nie kupuję nowych edycji, które dotknięte są tą złą tendencją.

Na co dzień studiuję Automatykę i Robotykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Ponadto amatorsko zajmuję się komputerami, fotografią, realizacją dźwięku, komponowaniem oraz graniem na wszelkich instrumentach klawiszowych. Aby nie obrosnąć w tłuszcz po wielu godzinach spędzonych nad tą stroną, dość intensywnie jeżdżę na rowerze. Można mnie co miesiąc spotkać na Zabrzańskiej Masie Krytycznej.Franek Kimono - strona oficjalna © 2003-2021 by Kuba P.
Kopiowanie materiałów ze strony bez zgody autora zabronione.
Apel: DJ radiowi i dziennikarze! Podawajcie źródło swoich informacji.
Franek Kimono © 1983-2021 by Andrzej Korzyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.