Franek Kimono - strona oficjalna

Menu

Strona Główna
O Franku Kimono
O Piotrze Fronczewskim
O Andrzeju Korzyńskim
Ciekawostki
Słownik Franka Kimono
Dyskografia
Instrumentarium
Teledyski
Galeria
Plakaty
Teksty Piosenek
Fan Arty
MP3
Księga Go¶ci

O Autorze Storny
Moja Kolekcja
Kontakt
Podziękowania
Linki

Newsletter
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na stronie wpisz swój e-mail:


Witamy serdecznie wszystkich na oficjalnej stronie Franka Kimono, legendy polskiej muzyki lat 80.

Jeżeli wiesz lub masz coś, czego nie ma na tej stronie, proszę o kontakt.


Aktualności:


29.12.2020 r.

24 grudnia 2020 r. odszedł realizator nagrań Sławomir Wesołowski. Był współwórcą i jednym z producentów pierwszego albumu Franka Kimono. Więcej o jego postaci można przeczytać TU.


29.10.2017 r.

3 października 2017 r. w Chorzowie miało miejsce spotkanie autorskie z Andrzejem Korzyńskim zorganizowane z okazji wydania przez GAD Records muzyki z filmów "Akademia Pana Kleksa" oraz "Wielki Szu". Jako że właśnie z tymi dwoma filmami wiąże się postać Franka Kimono, nie umknęło to uczestnikom spotkania.


24.11.2010 r.

Pod koniec paĽdziernika ukazał się kolejny remiks utworu "King Bruce Lee Karate Mistrz". Tym razem formacja Discofighters wskrzesiła Franka w electro-house'owym kawałku pt. "King Bruce Lee 2010". Co ciekawe, utrzymywał się on dwa tygodnie na pierwszym miejscu prestiżowej listy klubowych przebojów DJ Promotion. Poniżej video z premiery remiksu w warszawskim klubie United:


19.05.2010 r.

Zaktualizowane zostały działy: Dyskografia, Instrumentarium, Ciekawostki, Linki, Kontakt, Kolekcja Autora. Poza tym naprawiony został Newsletter. Niestety Galeria nadal nie działa.


19.02.2009

Zaktualizowane zostały działy: Galeria, Ciekawostki, Dyskografia oraz Kolekcja Autora.


04.11.2008

Odnaleziony został tzw. zaginiony singiel Franka Kimono, o numerze Arston AS-005, zawieraj±cy dwa utwory: "I Love You Too" oraz "Not Too Handsome, Not Too Bright". Ten ostatni to jedyna piosenka Franka Kimono wykonana w całości po angielsku. Co ciekawe, nie została nigdy wznowiona na CD.


18.09.2008

Powstał nowy dział - Teledyski, w którym można obejrzeć kilka zachowanych wideoklipów do piosenek Franka Kimono. Zaktualizowane zostały także działy: Dyskografia, Instrumentarium, Podziękowania oraz Kolekcja Autora.


09.07.2008

Z okazji wznowienia pierwszego albumu Franka Kimono zostały zaktualizowane działy: Teksty Piosenek, Instrumentarium, Ciekawostki, Podziękowania, Linki oraz Kontakt. Do działu MP3 został dodany utwór "Pożegnanie Franka", którego niestety brakuje na ostatnim wznowieniu CD albumu Franka Kimono.


28.05.2008

Wczoraj, 27 maja, miała miejsce premiera teledysku do piosenki "W Aucie" Sokoła i Pono, w którym gościnnie wyst±pił Franek Kimono.


15.05.2008 (updated)

16 czerwca nakładem SONY BMG ukaże się długo oczekiwane wznowienie pierwszego, najbardziej kultowego albumu Franka Kimono. Na płycie znajdzie się, podobnie jak na poprzednich reedycjach, 13 utworów:

1. Pola Monola + Coca Cola (4:22)
2. Tankowanie Noc± (3:33)
3. Sound Ciężkie Brzmienie (3:44)
4. Ja Jestem Menago (4:10)
5. Dysk Dżokej (3:58)
6. Jednoręki Bandyta (3:23)
7. Królowa Dysko (3:25)
8. Marynara Łu-Bu-Du-Bu (4:17)
9. King Bruce Lee Karate Mistrz (3:40)
10. Dysko Story (3:52)
11. Gimnastyka (3:37)
12. Sweet Kimono (3:26)
13. I Love You Too (3:48)


05.02.2008

Z okazji nawi±zania kontaktu z Mariuszem Zabrodzkim, współproducentem pierwszej płyty Franka Kimono, zaktualizowane zostały działy: O Franku, Ciekawostki, Intrumentarium, Dyskografia oraz Kolekcja.


15.12.2007

Od 10 grudnia można nabyć album Sokół feat. Pono - Teraz pieni±dz w cenie, w którym gościnnie wyst±pił Franek Kimono. Można go usłyszeć w jednej zwrotce w piosence pt.: "W aucie". Jest to pierwsze jakiekolwiek nagranie Franka Kimono od 9 lat!


05.09.2007

Od niedawna można nabyć składankę "Gdzie się podziały tamte prywatki???", zawieraj±c± utwór "King Bruce Lee Karate Mistrz". Do kupienia TU lub TU.

Powstały działy: Dyskografia (będzie sukcesywnie uzupełniany) oraz Fan Art, natomiast zaktualizowane zostały: Ciekawostki, Kolekcja oraz MP3 (dodano piosenkę "Nocy Bure Cienie").


24.01.2007

Strona od dziś działa na nowym, szybszym serwerze. Aktualizacja działów: O Franku, Ciekawostki, Teksty piosenek oraz Kolekcja autora. Poza tym został dodany do działu MP3 unikatowy utwór pt.: "Break Dance", wydany do tej pory jedynie w 1984 roku na niskonakładowym singlu 7".


9.10.2006

Na stronie przez prawie cztery miesi±ce nic się nie działo. Trzeba to wynagrodzić.

24 czerwca 2006 mieliśmy zaszczyt spotkać się z Andrzejem Korzyńskim, twórc± Franka Kimono. Zostaliśmy bardzo miło przywitani w jego domu w Warszawie. Pan Andrzej przez ponad 2 godziny opowiadał o losach Franka oraz pokazywał wszystko, co jeszcze na jego temat posiadał. Myślę, że stronie dobrze zrobi przypływ świeżych informacji. Z tej okazji ogromna aktuzalizacja: 2 całkiem nowe działy (plakaty oraz instrumentarium), bardzo poszerzony dział O Franku, dwa nowe utwory do pobrania z działu MP3, nowe zdjęcia w dziale Kolekcja, nowy wywiad z Piotrem Fronczewskim oraz nowe pozycje w Słowniku Franka Kimono.
Strona przez pół zeszłego miesi±ca nie działała, za co serdecznie przepraszam. Było to spowodowane ogromn± ilości± odsłon witryny, czego się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że taka awaria już się więcej nie powtórzy.
Zapraszam do zwiedzania.


13.06.2006

Strona po prawie trzech latach działalności stała się oficjaln±! (co chyba widać po zmianie grafiki). Fakt ten powinien ucieszyć wszystkich fanów, którzy często tu zagl±daj±. W najbliższym czasie strona dorobi się domeny z prawdziwego zdarzenia! Należy także uczcić fakt nawi±zania kontaktu z Piotrem Fronczewskim.
Przy okazji aktualizacja: nowe zdjęcia w dziale kolekcja, nowe teksty niepublikowanych nagrań, oraz dwa utwory w MP3 (w tym jeden nigdzie wcześniej niepublikowany!!!).


28.04.2006

Jak widać lekko zmieniła się szata graficzna strony. Cały kod strony został napisany od nowa, jest teraz zgodny z najnowszymi starnardami. Strona otwiera się przez to szybciej oraz będzie działać bez żadnych problemów we wszystkich przegl±darkach. Zaktualizowane zostały działy Ciekawostki i Moja Kolekcja. Dodane zostały teksty piosenek z płyty "Na Progu Raju" oraz inne z nagrań niewydanych lub nienagranych. Od dziś można oddawać wyniki w nowej sondzie, znajduj±cej się po lewej stronie. Oto wyniki poprzedniej, trwajacej równe 230 dni:

Sonda


22.02.2006

Strona po tygodniu nieobecności w sieci, spowodowanej awari± serwera, znów działa. Od dziś można ści±gać pliki MP3 w lepszej jakości! Już niedługo aktualizacja działu Moja Kolekcja.


22.01.2006

Od dziś strona stoi na nowym, szybszym serwerze. Zaktualizowałem kilka działów: O Franku Kimono, O Andrzeju Korzyńskim, Galeria, Download. Nie powinno już być problemów ze ści±ganiem MP3. Nie ma już także bannerów reklamowych.


21.11.2005

Z okazji otrzymania od Andrzeja Korzyńskiego płyty CD Franka Kimono kolejna aktualizacja. Drobne poprawki oraz nowości w działach: O Franku Kimono, Ciekawostki, CD, Moja Kolekcja oraz Podziękowania. Wreszcie można ści±gać wszystkie MP3.


10.10.2005

Dziś mija tydzień, jak nawi±załem kontakt z Andrzejem Korzyńskim. Z tej okazji nareszcie można ści±gać MP3. Zaktualizowałem także działy: O Franku, O Andrzeju Korzyńskim, Galeria, Ciekawostki oraz Moja Kolekcja.


10.09.2005

Dawno oczekiwana aktualizacja. Strona używa teraz silnika PHP, oraz stoi na nowym, lepszym serwerze. Zaktualizowane zostaly wszystkie działy. Powstał jeden nowy - "Kupno i Sprzedaż", który pomoże wam w zdobyciu rzeczy zwi±zanych z Frankiem. W dziale O mnie mozna znalezc moje zdjęcie.


22.05.2005

Duża aktualizacja: całkiem nowy dział "O Andrzeju Korzyńskim" - autorze muzyki do piosenek Franka, dwie nowe rzeczy w dziale Moja Kolekcja (dwie kasety MC) i jeden nowy plik w dziale Download.


21.03.2005

Wszystkie zdjęcia do działu Moja Kolekcja zostały zrobione od nowa, przy okazji została dodana kolejna rzecz - CD Andrzeja Korzyńskiego "Twoje Przeboje"


15.03.2005

Strona znajduje się na nowym, szybszym serwerze. Zaktualizowałem część informacji, dodałem 3 nowe zdjęcia do działu Moja Kolekcja, stworzyłem dział Ciekawostki i Podziękowania.


20.02.2005

Częsciowo zmieniłem układ strony, dodałem kolejn± rzecz do działu Moja Kolekcja. Już niedługo kolejna aktualizacja.


5.02.2005

Duża aktualizacja: działaj± wreszcie MP3, dodane zostały opisy płyt: "Pan Kimono - Toczy się życie" i "Na Progu Raju", możecie czytać kolejny wywiad z Piotrem Fronczewskim oraz ogl±dać nowe zdjęcia w dziale Moja Kolekcja.


29.12.2004

W dziale MP3 pojawiły się nowe utwory Franka i Pana Kimono. Podziękowania dla DanielaXX za serwer.


9.12.2004

Dodałem jedn± rzecz do działu Moja Kolekcja, jest to winyl Piotra Fronczewskiego - Na Progu Raju. Juz niedługo opis tej płyty i nowy wywiad z Fronczewskim.


20.11.2004

Kolejna aktualizacja: powiększony dział Winyl oraz poszerzony dział Moja Kolekcja o niedawno nabyte single. Juz mam materiały na kolejn± aktualizację :)
Pozdrawiam wszystkich fanów Franka i zachęcam do wpisywania się do Księgi Gości.


11.10.2004

Obiecana aktualizacja: wszystkie teksty Franka i Pana Kimono, chwyty na gitarę do trzech piosenek, biografia Franka Kimono czytana przez samego Piotra Fronczewskiego, uzupełniony dział "O Franku". Powstał nowy dział przedstawiaj±cy moj± kolekcję rzeczy zwi±zanych z Frankiem i Panem Kimono. Już niedługo kolejny update.
Niezmiernie się cieszę że s± osoby które regularnie odwiedzaj± moj± stronę, te osoby na pewno juz wiedz± ze chodzi o nie :)


14.06.2004

Dawno nie było żadnego newsa... Zamierzam w wakacje stronę przebudować i dodac przy okazji nowe rzeczy: informacje o płycie "Pan Kimono - Toczy się życie", teksty wszystkich piosenek Franka Kimono i Pana Kimono i bardzo dawno obiecane chwyty na gitare. Z tego co widzę to Strefa Franka Kimono się podoba, z czego się niezmiernie cieszę, motywuje mnie to do dalszej pracy nad stron±. Pozdrawiam wszystkich fanów Franka.


24.04.2004

Dokonałem drobnych poprawek w budowie strony, które mi zaproponowaliście.


21.03.2004

Zmieniłem troszke szate graficzn± strony, a konkretniej mówi±c MENU. Mam nadzieję że się Wam podoba, lecz wszystkie uwagi i propozycje s± mile widziane. W nadchodz±cym czasie zamierzam także zmienic reszte grafiki na stronie.


20.03.2004

Dawno nie było żadnej aktualizacji, więc dziś wrzuciłem coś extra. Mianowicie jest to SŁOWNIK FRANKA KIMONO. Szczegóły znajdziecie w dziale o tym samym tytule. Życzę miłej lektury...


1.02.2004

Od dziś z działu MP3 możecie pobierać dawno obiecane przeze mnie utwory Franka Kimono. Narazie s± tylko cztery piosenki, ale w najbliższym czasie pojawi się więcej. Życzę miłego słuchania i wysokich transwerów.


31.01.2004

Postawiłem nowy dział - DOWNLOAD. Narazie s± tylko dwa pliki, ale obiecuję ze pojawi± się nowe. Zapraszam do sciagania i życzę wysokich transwerów.


4.01.2004
A dziś duży update: powstały dwa działy: galeria i wywiad. Już niedługo kolejne zmiany... Jeżeli byleś na stronie zostaw ślad w postacie wpisu w Księdze Gości.


29.12.2003
Mały update: poprawilem budowe strony, uzupełniłem działy: "o mnie" i "subskrypcja" oraz utworzylem dzial "kontakt".


21.12.2003
Juz niedlugo na stronie pojawi± sie dwie mp3, wiec proszę o cierpliwość...
Zachęcam do wpisywania się do Księgi Gości.


2.12.2003
Strona jest juz prawie gotowa. Działaj± wszystkie działy. Dokonuję jeszcze poprawek kosmetycznych i poprawiam błędy w tekstach. Zapraszam do zwiedzania :)Franek Kimono - strona oficjalna © 2003-2021 by Kuba P.
Kopiowanie materiałów ze strony bez zgody autora zabronione.
Apel: DJ radiowi i dziennikarze! Podawajcie źródło swoich informacji.
Franek Kimono © 1983-2021 by Andrzej Korzyński. Wszelkie prawa zastrzeżone.